Graphical Resistor Calculator (4 Band)

Simply change the values from the dropdown menus.

Band 1Band 2Band 3Band 4
Value 1 (MSV)Value 2WeightTolerance
   

Resistance:  

1,000 Ω ±5%

Graphical Resistor Calculator Reference Chart

Standard Table For Calculating 4 Band Resistors' Resistance.

ColorDigit valueMultiplierMultiplied OutTolerance
Black01001
Brown110110
Red2102100
Orange31031,000
Yellow410410000
Green5105100,000
Blue61061,000,000
Violet710710,000,000
Gray8108100,000,000
White91091,000,000,000
Gold±5%
Silver±10%

advertentie :

Ezelsbruggetje

Er is een handig ezelsbruggetje om de kleurenvolgorde te onthouden. Probeer de volgende zin goed te onthouden: “Zij BRengt ROzen Op GErrits GRaf Bij VIes GRauw Weer”. Let hier op de hoofdletters waarmee de woorden beginnen. Deze komen overeen met de kleurenvolgorde Zwart, BRuin, ROod, Oranje, GEel, GRoen, Blauw, VIolet, GRijs, Wit. Omdat sommige kleurnamen met dezelfde letters beginnen, is soms een dubbele beginletter nodig om de juiste kleur te onthouden

Deel dit artikel, kies je platform!